.: Testovanie stránok vo všetkých IE v reálnom čase

Dnešný článok pomôže hlavne web vývojárom, ktorí sa venujú “oživovaniu” dizajnu internetových stránok.

Poznáte to: oslovíte grafika, nech vám dodá šablónu podľa vašich požiadaviek. Po niekoľkých vymenených emailoch vám konečne dodá vašu zhmotnenú predstavu tak ako by mala internetová stránka vyzerať.
Natešene sa pozeráte na vytvorenú šablónu a s chuťou sa púšťate do “oživovania” šablóny pomocou HTML a CSS technológie.

Niekoľko hodín usilovne pracujete, testujete, vylepšujete nech sedí dizajn v šablóne ako riť na šerbli. K vývoju používate Firefox, kedže obsahuje jednu pre web vývojára nepostrádateľnú pomôcku Firebug. Kto nepoužíva Firebug ako by ani nebol web vývojárom. To je heslo mnohých z nás.

Hotovo, konečne všetko pasuje tak ako by malo. Nastáva hodina pravdy. Otvoríte Google Chrome a šablóna sa zobrazuje na 99,9% správne. Pár detailov, ktoré si vyžadujú posun možno o jednotky pixelov resp. niekoľko dodatočných CSS elementov. S veľkým sebavedomým otvárate Operu, tam funguje tiež všetko ako má. Kedže Chrome a Safari vychádza z jedného jadra, už z len dobrého pocitu si prezriete stránku v prehliadači Safari.
A teraz to prichádza. Je to testovanie vášej šablóny, práce, ktorej ste venovali kus svojho života :-) v prehliadačoch od Microsoftu.

Otvárate Internet Explórer 8. Na vaše prekvapenie všetko funguje tak ako má. Chvala bohu, že Microsoft začal podporovať štandardy. Haleluja. Otvoríte Internet Explorer 9 a na vaše prekvapenie taktiež všetko sedí. Po úmornej práci šablónu hodíte na web, do Vášho CMS systému a radujete sa, že všetko fičí tak ako má.

A teraz to prichádza, nočná mora HTML/CSS vyvojára, Internet explorer 6. Táto pliaga ľuďstva nefunguje resp. funguje, ale vaša šablóna je totálne “rozhádzaná”. Kedže Internet Explorer 6 je nielen morálne, ale aj technologicky zastaraný, mysleli ste si, že môžete na neho zabudnúť. Ale nieje to tak. Síce má stále niekoľko percent medzi používanými internetovými prehliadačmi, ale aj tak 5% je stále dosť. Preto s nechuťou otvárate svoj vývojársky program a s veľkým sebazaprením hackujete vlastný výtvor. V lepšom prípade vytvoríte vlastné CSS pre Internet Explorer 6.

Ak hore napísaný príbeh je aj vaším príbehom, potom bude pra vás nasledujúci link malým vykúpením. Na internetovej stránke IE NetRender ( http://meineipadresse.de/netrenderer/index.php ) si môžete pozrieť vašu internetovú stránku, takmer v reálnom čase vo všetkých internetových prehliadačoch Internet Explorer od spoločnosti Microsoft. Samozrejmosťou nieje povinná registrácia a taktiež využitie zdarma.

Existuje aj dodatočná webová služba Browsers Shot (http://browsershots.org/) , ktorá vám zobrazí vašu internetovú stránku vo väčšine existujúcich internetových prehliadačoch, ale musíte rátať s minimálne polhodinovým čakaním vo fronte + ďalší čas potrebný k renderovaniu stránky vo zvolených prehliadačoch.

Lovu zdar a hlavne sa modliť k tomu, aby Internet Explorer 6 zmizol z tohto sveta na veky vekov, Amen.

Tento obsah bol zaradený v Dizajn, Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>